Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

Dom Pomocy Społecznej w Teodorówce funkcjonuje od 1957 r. Usytuowany jest w powiecie biłgorajskim 6 km od miasta Biłgoraj, pomiędzy Wolą Małą a Wolaninami. Powierzchnia zajmowanego terenu wynosi 3,76 ha i jest otoczony lasem, co umożliwia mieszkańcom kontakt z naturą. Na terenie domu są trasy spacerowe, boisko sportowe, staw oraz plac zabaw. Dom zlokalizowany jest w dwóch obiektach, tj. starym budynku wybudowanym przed rokiem 1847 oraz nowym obiekcie oddanym do użytku w 1994 r.

Filia DPS w Teodorówce - Dom Rodzinny usytuowany jest w dzielnicy mieszkalnej miasta Biłgoraj. Specyfika placówki polega na tym, że w procesie rewalidacji aktywnie uczestniczą same mieszkanki - planując swój dzień, aktywności oraz prowadząc wspólne gospodarstwo domowe - uczą się niezbędnych umiejętności potrzebnych do samodzielnego życia w środowisku.

Filia Domu Pomocy Społecznej w miejscowości Długi Kąt została zasiedlona w 2003 r. Usytuowana jest w malowniczej części Roztocza, otoczona lasem. Zapewnia to naszym podopiecznym ciszę, spokój oraz możliwość obcowania z przyrodą. Lokalizacja ta szczególnie służy osobom wymagającym stałej opieki i pomocy ze strony osób drugich. Przeznaczona jest dla osób przewlekle psychicznie chorych.

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny