Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

Mieszkańcy naszego Domu mają zapewniony dostęp do rehabilitacji prowadzonej przez wykwalifikowany personel. W ramach świadczeń wykonywane są zabiegi fizykoterapeutyczne w gabinecie fizykoterapii wyposażonym w wyspecjalizowany sprzęt do elektroterapii, magnetoterapii, laseroterapii, światłolecznictwa oraz terapii ultradźwiękami.

Fizjoterapeuci prowadzą też kinezyterapię obejmującą leczenie oddziaływania ruchu z wykorzystaniem sprzętu i przyborów pomocniczych stanowiących wyposażenie sali kinezyterapii (UGUL z wyposażeniem, tablice do ćwiczeń manualnych, rotory, masażery, drabinki rehabilitacyjne, przybory pomocnicze).

Ćwiczenia rehabilitacyjne dostosowane są do indywidualnych potrzeb mieszkańców. Prowadzone są w pokojach podopiecznych, gabinetach i na świeżym powietrzu. Grupowe formy aktywności fizycznej proponowane w naszym Domu to rekreacja i sport. Realizowane poprzez: silvoterapię, zabawy taneczne, rady piesze, gry zespołowe, imprezy o charakterze rekreacyjno-sportowym.

Dużym zainteresowaniem cieszy się sala gier, która wyposażona jest w: stół do tenisa stołowego, piłkarzyki, atlas, gry planszowe, szachy, warcaby, klocki itp. Wszystkie działania prowadzone w ramach rehabilitacji mają na celu poprawę sprawności fizycznej, aktywizację mieszkańców oraz podnoszenie jakości życia. Korygowanie wadliwych nawyków oraz promowanie edukacji z zakresu promocji zdrowia, aktywne spędzanie czasu wolnego oraz rozwijanie zainteresowań sportem. 

 

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny