Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Teodorówce mogą korzystać z zajęć prowadzonych w pracowni plastycznej. Stopień trudności i zaangażowania prac jest dostosowany do indywidualnych umiejętności każdego uczestnika. Poprzez udział w zajęciach plastycznych uczestnicy nabywają umiejętności posługiwania się różnymi technikami plastycznymi, posługiwania się odpowiednimi materiałami i narzędziami, rozwijają wrażliwość plastyczną i estetyczną, mogą zastosować nabyte umiejętności w życiu codziennym oraz uczą się współpracy w grupie.

Zakres działalności pracowni plastycznej obejmuje różnego rodzaju techniki plastyczne oraz rękodzielnicze. Do technik plastycznych należą: malarstwo, rysunek, grafika, kolaż, wydrapywanka, wydzieranka, rzeźba, mozaika. Uczestnicy zajęć mają możliwość m.in. malowania farbami akrylowymi na papierze, desce lub płótnie, malowania farbami witrażowymi na szkle, rysowania ołówkiem, węglem czy pastelami lub piórkiem.

Techniki rękodzielnicze to: bibułkarstwo, papieroplastyka, decoupage, wyszywanie, kolaż, filcowanie na mokro i na sucho, modelowanie i konstruowanie w masach plastycznych oraz powertexie, wykonywanie kartek okolicznościowych oraz stroików i ozdób świątecznych, wykonywanie elementów dekoracyjnych na wystrój domu.

Ponadto uczestnicy zajęć plastycznych biorą udział w konkursach plastycznych, a wykonane prace prezentowane są na terenie Domu. W okresie letnim zajęcia plastyczne prowadzone są również w plenerze np. na placu naszego Domu.

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny